2004

V rokoch 2004 a 2005 zasiahli planétu dve ničivé prírodné katastrofy. Najprv v roku 2004 spláchla ničivá vlna cunami pobrežie Indického oceánu, o rok neskôr bol postihnutý New Orleans hurikánom Katrina. V nadväznosti na tieto tragické udalosti sa britský vedec a vynálezca Michael Pitchard pustil do diela a začal vyvíjať zariadenie na filtráciu a čistenie vody, ktoré by pomáhalo ľahšie sa vyrovnať s následkami prírodných katastrof, kedy bývajú ľudia odrezaní od zdrojov pitnej vody.

2007

Prvá fľaša LifeSaver (doslovný preklad: záchranca života) schopná filtrovať a čistiť kontaminovanú vodu uzrela svetlo sveta v roku 2007. Išlo o prvý prenosný vodný filter schopný odstrániť z vody všetky nežiaduce mikročastice vrátane vírusov!

2010

LifeSaver sa čoskoro stal synonymom pre efektívne riešenie problémov s dostatkom pitnej vody. Pomáhal pri humanitárnych akciách a v roku 2010 si ho vybrala do svojich radov aj britská armáda, kde filtračné fľaše zabezpečovali prísun pitnej vody pre vojakov pôsobiacich vo veľmi náročných terénoch s minimálnou možnosťou zásobovania.

 S rastúcim zapojením produktov LifeSaver do humanitárnych akcií začala značka v spolupráci s firmou Oxfam vyvíjať ďalšie produkty. Také, ktoré by ešte viac vyhovovali potrebám ľudí nachádzajúcich sa v humanitárnej núdzi. Vznikol tak filtračný "kanister" LifeSave Cube. Táto objemná päťlitrová nádoba má rovnako filtračné a čistiace schopnosti ako fľaša LifeSaver. Odstráni z vody aj tie najmenšie škodlivé častice vrátane vírusov. Vďaka svojmu objemu poskytne dostatok pitnej vody štvorčlennej rodine na celý deň a vďaka dlhej životnosti takto poslúži celý rok. Jej charakteristický tvar je navrhnutý tak, aby mohli byť kanistre v prípade potreby naskladané na paletu v čo najväčšom množstve a mohli byť rýchlo a bezpečne dopravené do miesta určenia.

Rastúci dopyt po kvalitných filtroch na vodu schopných pomocou jedinej kazety odstrániť z vody aj tie najmenšie vírusy, viedol k tomu, že sa spoločnosť LifeSaver začala zameriavať aj na ďalšie sektory.

Dnes sú filtračné a čistiace zariadenie LifeSaver nenahraditeľným spoločníkom outdooristov, turistov, cestovateľov, horolezcov, dobrodruhov, prieskumníkov, prepperov a vôbec všetkých, ktorí sa chcú spoľahnúť na vlastný zdroj neškodnej pitnej vody.

Divize Distribution | Naše značky Ledlenser, Leatherman, Wiley X, Setolite, GoalZero
Copyright © 2021 MORIS design s.r.o. | Všechna práva vyhrazena | Ochrana osobních údajů